Skip Navigation Links
Haber Detay
Kahraman Muhtar Can Cumurcu, Başkan Saatcı'yı ziyaret etti 26 Eylül 2016 Pazartesi

ETÖ'nün darbe girişimine karşı mücadelesinde gazi olan Can Muhtar Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'yı ziyaret etti.  Başkan Saatcı'nın daveti üzerine Fethiye'ye gelen Çengelköy Muhtarı Can Cumurcu, Başkan Saatcı'yı makamında teşekkürlerini sundu.

15 temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişiminde FETÖ'ne karşı verdiği mücadelede bacağından yaralanarak gazi olan Çengelköy Muhtarı Can Cumurcu Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın davetiyle Fethiye'ye geldi. Hem tedavi olmak hem de moral depolamak amacıyla Fethiye'ye gelen Can Muhtar, Başkan Saatcı'yı ziyaret etti.

Saatcı, "Şehit olan kardeşlerimize hayatımız boyunca minnettar olacağız."

Çengelköy Muhtarı Can Cumurcu'nun gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Darbe girişiminde gazi olan Can Muhtarımızı arayarak tedavi olması, moral bulması ve denizin-kumun bacağına iyi geleceği düşüncesiyle Fethiye'ye davet ettik. O da bizi kırmayarak eşiyle beraber misafirimiz oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz'un gizli kahramanlarından bir tanesi de Can muhtarımız. Ayrıca öğrencilik yıllarımın orada geçmesi dolayısıyla Çengelköy benim için özel bir yer. Kalleşçe yapılan başkaldırının bastırıldığı yerlerden biri oldu. Başkaldırıya ilk tepkiyi veren de halkın seçtiği, güvendiği Çengelköy'deki Can muhtarımız oldu. Kendisini ilçemizde ve belediyemizde görmekten ziyadesiyle memnunum. Şehit olan kardeşlerimize de hayatımız boyunca minnettar olacağız. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi olan kardeşlerimiz de haklarını helal etsinler. Görevleri değildi belki ama onlar "Hayır! Bu ülkeyi böldürtmeyiz, bu vatanı çiğnetmeyiz, seçilmiş hükümeti yıktırtmayız" diyerek, canlarını bedenlerini siper ettiler. Esas kahramanlar bu kardeşlerimizdir" dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya davetinden dolayı teşekkür eden Çengelköy Muhtarı Can Cumurcu ise, "15 Temmuz akşamından sonra hastanede tedavim devam etti ve ardından da ev sürecimiz başladı. Sağ olsun Behçet Başkanım ilk günden itibaren arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkanım Fethiye'de de bizi misafir etmek istedi ama hem sağlığım açısından hem tedavi süreci bakımından bayram sonrası geleceğime dair söz vermiştim. Sağ olsun Başkanım şimdi güzel Fethiye'de bizi misafir ediyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. En son gençlik yıllarımda Fethiye'ye gelmiştim. Başkanım da taş üstünde taş bırakmayıp hakikaten çok güzel işler yapmış. Fethiye'yi çok güzel bir şehir haline getirmiş. Bende eşimle beraber hem tedavi hem de moral motivasyon bulmak adına bir süre bu güzel şehirde olacağım. Başkanıma ve Fethiyelilere esenlikler diliyorum" şeklinde konuştu.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır