Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan'dan Başpehlivan'a hediye araç... 29 Temmuz 2016 Cuma

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Edirne'de yapılan 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Başaltı boyunda şampiyon olan Ali Yanatma’ya araba hediye etti. Saatcı, “Ali finale çıkınca,  önce ev alacağız, sonra da düğününü yapacağız" dedi.

Antrenör Kemal  Yılmaz, Hüsnü Çalış, Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Ferizcan ve kalabalık bir sporcu grubunun katıldığı törende konuşan Başkan Behçet Saatcı, "Bu sene Kırkpınar, 15 Temmuz’un gölgesinde yapıldı. Allah var, biz Ali evladımızın başarısını bile doya doya kutlayamadık. O kaos ortamında yüreğimize su serpildi, bir serinlik geldi. Yüzümüzü pınarda yıkamış gibi olduk. Ama sonra yine Türkiye’nin gerçekleriyle yüz yüze geldik. Bu bölge, güreş sporunda çok yetenekli arkadaşlarımızın olduğu bir bölge. Benim çocukluğumda Ramazan Çatal vardı. Sonra bizim Muğla bölgesinden de Mehmet Güçlü başpehlivan olmuştu. Onlar dışında Kırkpınar’da böyle başarılar elde eden kardeşimiz olmadı. Ali bize, Hüsnü abinin hediyesidir. Hakkını vermek lazım. Hüsnü abinin, Fethiye Güreş İhtisas Kulübü'nde yapmış olduğu çalışmalar ve diğer arkadaşların katkılarıyla, Ali bizim evladımız oldu. Başaltında şampiyon oldu. Kendisini kutluyorum. Biz kendisine ne yapsak az. Bu müthiş bir başarı. Dediğimiz gibi çakalların, çapulcuların başkaldırması sonucu oluşan kaotik ortamda, bu sevinci doyasıya yaşayamadık. İnşallah önümüzdeki Kırkpınar’da Ali final yapar ya da başpehlivan olur ve bu başarısının daha da üzerine koyar. Zirve nedir ? Kırkpınar başpehlivanlığıdır. Ali’yi de orada göreceğimizden şüphem yok. Daha da olgunlaşacak. Kendisini kutluyorum. Fethiye’nin, Beşkaza’nın gururu oldu. Ona destek veren anadan, babadan,  hocadan, onunla antrenman yapan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. Bu er meydanı , bilek işi. Sırtın yere geldi mi gidiyorsun. Allah onların sırtlarını yere getirmesin"dedi. Ali Yanatma'ya final gördüğü takdirde ev ile düğün sözü de veren Başkan Saatcı, sözlerini şöyle sürdürdü;  "Biz Fethiye Belediyesi olarak kendisine bir araba aldık. Tabi araba ufak gelebilir. Satabilir. O Ali’nin tasarrufu. Ama inşallah Ali final yaparsa, seneye ya da sonraki sene fark etmez, ona bir ev alacağız. Bunu da buradan müjdelemiş olayım. Hayırlı uğurlu olsun."

Bu gururu yaşatan genç sporcu Ali Yanatma ise, duygularını şöyle dile getirdi; “Ben küçük yaşta deste büyükte  2009’da da final yaptığımda, Başkanımız desteklerini esirgemedi. Allah razı olsun. Bugün buraya kadar gelmişsem, bu tabii ki maddi manevi beni destekleyen Behçet Başkanım, Hüsnü Amca ve hocalarım sayesinde oldu. Fethiye’ye ilk defa başpehlivanlığı getirmekten gurur duydum. Bundan sonraki hedef, başta üst yapmak, dereceye girebilmek. Fethiyemizi en iyi şekilde temsil etmek. Başkanımız Behçet Saatcı’nın da yüzünü kara çıkarmamak. Rabbimize şükürler olsun bize bu şampiyonluğu nasip etti. Başkanımızdan bir kez daha Allah razı olsun. O olmasaydı ben şu an bu güreşi yapamazdım."

Sporcunun Antrenörü Kemal Yılmaz ise, Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın desteğine değinerek,  “Ali kardeşimize sahip çıktı. Onun da çok emeği var. Başkanıma ve yönetime teşekkür ediyorum. Benim bildiğim kadarıyla Ali, Fethiye’nin ilk başpehlivanı. Fethiye için büyük bir gururdur Ali. 68 rakip içinde Fethiye Belediyesi’nin birinci diye anons edilmesi bizi gururlandırdı. Hep beraber ekip olarak çalıştık. Sonuçta bu başarı hepimizin başarısı. Fethiye Belediyesi’nin de desteği azımsanamaz” dedi.

Sporcu Ali Yanatma’nın bu noktaya gelmesinde katkı sağlayanlardan biri olan Hüsnü Çalış ise, Başkan Saatcı’nın ifade ettiği gibi kalbinin buruk olduğunu söyleyerek, "Bizim için ata sporu dediğin zaman, bayrak, vatan dediğin zaman, evde ailemizi bile unuturuz. Ben, Ali finale çıktığında evde ağladım. Edirne’ye gitmeme nedenimde Ali’ye belki gözüm dokunur da, nazar olur diye düşünmemdi." dedi.

Fethiye Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Ferizcan’da  “Zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda  Fethiye’ye bu gururu yaşattığı için kendisini tebrik ediyorum. Başarıda emeği geçen, başta Belediye Başkanımız Behçet Saatcı olmak üzere, hocamızı ve emeği geçenleri  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır