Skip Navigation Links
Haber Detay
Beşkaza "Demokrasi" için yürüdü... 29 Temmuz 2016 Cuma

Fethiye'de ‘Beşkaza Demokrasi Yürüyüşü’ne katılan yaklaşık 5 bin kişi, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye Belediyesi öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri tam destek verdi. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Özgecan Aslan Parkı yanında toplanan yaklaşık 5 bin vatandaş, Akdeniz Caddesi’nden Beşkaza Meydanı’na yürüyüşe geçti. Yürüyüş nedeniyle 1 saat boyunca araç trafiğine kapatılan Akdeniz Caddesi’nde polis tarafından güvenlik önlemi alındı. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları eşliğinde Beşkaza Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne gelen topluluk, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için dua edip, okunan Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi.

Vatandaşlara seslenen Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin akıl almaz bir darbe girişimine sahne olduğunu söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) içinden çıkan bir grup vatan haininin milletin istikbaline kastettiğini anlatan Çalık, “Cumhurbaşkanımız öldürülmek istendi. Gazi meclisimiz saldırıya uğradı, bombalandı. Bir düşman ordusu bile meclisi bombalamazdı. Devletimizi korumakla görevli kurumlara saldırılar düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti zorla indirilmeye çalışıldı. Ancak Türk milleti dik durdu. Yaşananlar tarihe bir demokrasi destanı olarak geçmiştir. Sopayla tankın üzerine giden, arabasını tankın altında ezdiren, tankın altına yatan Türk milletinin her ferdi birer kahraman olarak ortaya çıkmıştır. Başı ABD’de beslenen, 1 numarası Obama, 2 numarası Fethullah Gülen olan terör örgütü ülkemizin geleceğine kastetti. Türk milleti bir ve beraber olarak bu hadisenin üzerinden gelmiştir.” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, yoğun katılımın sağlandığı demokrasi yürüyüşünün ardından sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Parti ve siyasi görüş farkı gözetmeden Beşkaza Demokrasi Yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder, 'Mevzubahis Vatan olunca' oluşan bu birlik ve beraberliğin Ülkemizde her zaman daim olmasını dilerim" ifadelerine yer verdi.

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır