Skip Navigation Links
Haber Detay
Kiraz Festivaline 5 bin kişi katıldı. 26 Haziran 2016 Pazar

Başkan Saatcı, “Şehit haberlerinin geldiği bu günlerde ‘Vur patlasın, çal oynasın’ festival yapamayız!”

Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 16. Nif Kiraz Festivali 5 bin kişinin katılımıyla yapıldı. Nif Mahallesi meydanında yapılan etkinlikte Fethiye Belediyesi Mehteran Takımı konseri, Mevlana semazen grubu sema gösterisi, çocuklar için Hacivat – Karagöz taklidi ile tiyatro oyunları gerçekleşti.

 

Kiraz Festivaline Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile yerli yabancı çok sayıda turist ve vatandaş katıldı. Etkinlik Fethiye Belediyesi Mehteran Takımının gösterileriyle başladı. Nif köyünde yürüyüş yapan Mehteran Takımı, konser alanında da mini bir konser verdi. Mehteran takımının ardından, FBKM tiyatro ekibi tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. Aynı zamanda ilahi konserde verildi.

 

İftar vaktine yakın bir süre kala okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile ezanı bekleyen vatandaşlar ardından okunan ezan ile hep birlikte iftar açtı. Yemek sonrası Kiraz ve dondurma ikram edilen izleyiciler, Konya’dan gelen Mevlana Semazen Grubu’nun gösterileri ve İlahi Konseri ile keyifli bir Ramazan akşamının mutluluğunu yaşadı.

 

Nif Mahalle Muhtarı Ferhat Uysal, Kiraz festivalinin sadece Nif’i değil, yakın mahalle ve  ilçeleri de tanıtım açısından ilgilendirdiğini ifade ederek; “Festival aynı zamanda birlik ve beraberliğimize ciddi katkılar sağlıyor. İnşallah ürünlerimizde bol ve bereketli olur. Organizasyonu gerçekleştiren Fethiye Belediyesi’ne, Başkanımız Behçet Saatcı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 

 

“Nif halkı arkamızda kale gibi durdu!”
Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Biz Fethiye Belediyesi olarak ne yaparsak yapalım, Nif halkının hakkını ödemeyiz. Siz bizim arkamızda kale gibi durdunuz. İnşallah bizlerde sizlere yeni yasanın bizlere verdiği ölçüde hizmet etmeye devam edeceğiz. Biraz önce Sayın Muhtarımla iftar açarken, ‘Muhtarım ne ihtiyacımız var?’ dediğimde, ‘Başkanım tüm ihtiyaçlar gideriliyor, Allah razı olsun’ dedi. Bize de diyecek bir şey bırakmadı” dedi.

 

“Ülkemiz bu haldeyken, vur patlasın, çal oynasın yapamayız!”

Konuşmasını ülkemizde ve dünyadaki terör olaylarına değinerek sürdüren Başkan Behçet Saatcı, şehitlerin geldiği bu günlerde festivalden eğlence kısmının çıkarıldığını da ifade etti. Nif sakinlerine seslenen Saatcı, “Nif Festivalini başlatan ilk muhtardan bugüne kadar tüm emeği geçen muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Festival demek tanıtımdır, coşkudur, reklamdır, marka değerinin artmasıdır. Bunların hepsini kabul ediyorum ancak ülkemizin ve dünyanın şuan ki durumundan ve manevi bir iklimde yani Ramazan ayında olduğumuzdan dolayı, festivalimizde eğlence kısmını bir kenara bıraktık. Ramazan ayımıza uygun nasıl program yapılabiliniyorsa, onu yapmaya çalıştık. Daha düne kadar Üzümlü karakolunda bu bölgenin asayişini sağlamak için mücadele etmiş ama geçtiğimiz günkü hain saldırıda 6 şehitten bir tanesi olan Oğuz kardeşimizin ayak bastığı bu yerlerde, ‘vur patlasın, çal oynasın’ şeklinde festival yapacak zihniyet ne biz ne de Nif sakinleri değildir! Ne zaman ülkemizin 4 köşesinde asayiş sağlanır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücü, kuvveti tüm şehirlerimizde muhafaza edilir, işte o zaman burada zeybek de oynarız, halay da çekeriz” dedi.

Kaymakam Ekrem Çalık ise, festivalin reklam ve tanıtım açısından önemine değindi. Festivale katılımın yoğun olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Çalık, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Festival konuşmaların ardından çeşitli etkinliklerle devam etti.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır