Skip Navigation Links
Haber Detay
Çenger’in yeni köy meydanında bir güzel iftar… 21 Haziran 2016 Salı

Fethiye Belediyesi ilçeye en uzak köylerden bir tanesi olan Çenger’de de iftar çadırı kurdu. İftar yemeğine neredeyse tüm köy sakinleri katılırken, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve ailesi ile birlikte geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da Çengerliler ile iftar yaptı. Başkan Saatcı ayrıca Çenger’de yapılan meydan düzenlemesi ile peyzaj çalışmalarını inceledi ve meydan projesinin devam edeceğini ifade etti.

 

Büyükşehir yasasıyla Fethiye Belediyesi sınırları içerisine giren 6 belde ve 21 köyde iftar çadırlarını sırayla kuran Fethiye Belediyesi, Çenger köyünde de vatandaşlarla buluştu. Nüfusu az olan bölgede yaklaşık 150 kişi iftar çadırında orucunu açarken, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ile birlikte Çenger’deki iftar yemeğine katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Behçet Saatcı, ailesiyle birlikte Osman Efendi türbesinde de dua etti. Başkan Yardımcıları Mete Karacadağ ve Mete Atay ile teknik birim amirlerinin katılımıyla, bölgede Fethiye Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Saatcı, tüm personele tek tek teşekkür etti.

 

“Köy meydanı kabuk değiştirdi”
Köy muhtarı Adem Deveci ve Çengerliler yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Başkan Saatcı’yı ilgiyle ve güleryüzle karşılayan vatandaşlar hizmetlerinden dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür ettiler. Çalışmalar ile Çenger’in güzelleştiğine dikkat çeken Muhtar Adem Deveci, “Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’nın talimatıyla köyümüzün meydanı kullanılmaz haldeyken, şimdi adeta kabuk değiştirdi. Ben tüm belediye ekibine teşekkür ediyorum. Burada lavabo dahi yoktu şimdi ise meydan köşküne kadar her şey mevcut” dedi.

 

“Çenger güzel bir meydana kavuştu”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, geçen sene Çengerlilere söz verdiklerini ve bu sözü tutmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti. Çenger’in kendileri için çok özel olduğunu söyleyen Başkan Saatcı, “Dinlenme yeriyle, köy çeşmesiyle, meydan düzenlemesiyle, cami bakımlarıyla, lavabosuyla, peyzajıyla burası çok güzel bir hale geldi. Önceden köylerimizde 3 saç ayağı vardı. Bunlar imam, öğretmen ve muhtardı. Maalesef yanlış bir uygulamayla köy okullarımız kapatılınca, iki saç ayağımız kaldı. Muhtarımız ve imamımız. Özellikle onlara buranın bakımı konusunda büyük iş düşüyor. Bu yapılanların korunması lazım. Ben buraya iftar akşamına yetiştiren ekiplerimize teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin” dedi.

 

Ezan sesinin okunmasıyla Çengerliler orucunu hep birlikte açtı. İftardan sonra Başkan Saatcı ve Çenger sakinleri yaklaşık 1 saat sohbet etti.

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
22.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır