Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı orucunu iftar çadırında vatandaşlarla açtı. 07 Haziran 2016 Salı

Fethiye Belediyesi Ramazan ayı boyunca 3’ü şehir merkezinde olmak üzere belde ve köylerde günlere tabi olarak kurulacak iftar çadırları vatandaşlarla buluşacak. İlk iftarda da yaklaşık 4 bin vatandaş Ramazan çadırlarına akın ederken, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da vatandaşlarla birlikte Ramazan ayının ilk orucunu şehir merkezindeki iftar çadırında açtı. Görevli personelle görüşen ve dağıtımları izleyen Başkan Saatcı, ezan sesinin duyulmasıyla birlikte vatandaşlarla birlikte ilk iftarını yaptı.

 

İftar çadırını ziyaret eden Başkan Saatcı, vatandaşların Ramazan-ı Şeriflerini kutladı. Ramazan ayının ilk orucunu Köprübaşı’nda kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açan Başkan Saatcı, “Köprübaşı'nda, Çatalarık'ta ve Menteşeoğlu'nda sabit, onun dışında da merkezin dışındaki bütün mahallelerimizde de günlere tabi Allah izin verirse iftarlarımızı açacağız. Her akşam 4000 kişiye yemek vereceğiz. İhtiyaç olursa çoğaltılabiliyor da.  Her şeyden önce Allah-ü Teala'ya Allah'a hamd-ü senalar ediyoruz. Ramazan'a kavuşturdu bizi. Ramazan hoşgörü, paylaşmak, kucaklaşmak, günahlardan sıyrılma, feraha erme... Hepimizin her şeyden önce dünyanın en acı ve en tatlı tek organı olan dilimize dikkat etmeliyiz. Hoşgörüyü öne çıkarmalıyız. Millet olarak gerçekten çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. İçimizde 3,5 - 4 milyon Suriyeli var. Terör sıkıntısı var. Her gün şehitlerimiz geliyor. Bu ayda önceden savaşlar bile yapılmazmış, şimdi kan dökmeye doymuyor, namussuzlar, şerefsizler. İmanın en zayıf noktasındayız. İmanın en zayıf noktası dua etmek. Ramazan hoş geldi, sefa geldi, bereketiyle geldi” dedi.

 

Evlere sıcak yemek
Belediye ekipleri Ramazan ayı boyunca evinden çıkamayan kimsesiz vatandaşların evine de sıcak yemek servisi yapmaya başladı.  Fethiye’nin üç bölgesinde iftar çadırları kurulurken,  Fethiye’ye bağlanan tüm belde ve köylerde de sırayla iftar yemeği verileceği öğrenildi.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır