Skip Navigation Links
Haber Detay
Belediye Fen Lisesi ilk mezunlarını verdi. 03 Haziran 2016 Cuma

Fethiye Belediyesi tarafından 2012 yılında yapılıp eğitim ve öğretime açılan Fethiye Belediyesi Fen Lisesi, ilk mezunlarını verdi. Mezuniyet gecesine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ile birlikte katıldı. Başkan Saatcı okulun ilk mezunlarına saat hediye etti.

 

Fethiye Belediye Fen Lisesi ilk mezuniyet törenine okulun yapıldığı dönemde Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Yüksel Gültekin de katıldı.  Programda ilk konuşmayı Okul Müdürü Mustafa Erdoğan yaptı. Erdoğan, “Çağdaş dünyaya Türk’ün gücünü bilimde, sanatta ve teknoloji de en üst düzeyde gösterin. Gelecekte dünyanın ve ülkemizin yıldızları sizler olacaksınız” diye konuştu.

 

“Hepiniz birer Aziz Sancar olun!”
Mezun olan öğrencilere seslenen Başkan Behçet Saatcı, okul açılışında da bu sözleri söylediğini belirterek, “Sebebi ne olursa olsun, hayat boyu hiçbir zaman yalan söylemeyin. Hep doğrunun peşinden gidin. ‘Fethiye Belediyesi Fen Lisesi mezunlarının ağzından hiçbir zaman yalan çıkmaz’ diye Türkiye’de klişe oluşsun. Namerde minnet etmeyin! Hak etmediğiniz bir iğne ucunu bile kabul etmeyin. Sonra içirdikleri bir çayı bile önünüze koyan insanlar göreceksiniz. Kimseye diyet borcunuz olmasın.  Kime borcunuz var biliyor musunuz? Sizi bu noktaya getiren, size gözleri gibi bakan anne ve babalarınıza ömür boyu minnet duygunuz olsun. Anne ve babanıza, ülkenize, bayrağınıza, tarihinize Atatürk’ünüze sahip çıkın. Hepiniz birer Aziz Sancar olun! Hayat size hep gülsün” dedi.

 

“O Cem tarihini bilseydi…”
Almanya'da Federal Meclis, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen tasarıyı onayladığı gün Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'in yakasında Ermeni rozeti ile kürsüye çıkmasıyla ilgili düşüncelerini katılımcılarla paylaşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Değerli çocuklarım tarihinizi bilin! Bugün çok rahatsız olduğum bir konuyla ilgili sizlere bir şeyler söyleyeceğim. Alman vatandaşı olsa da, adı Cem olan, Yeşiller Partisi’nden bir milletvekili bugün ermeni tasarısıyla ilgili Almanya parlamentosundaki oylamaya ‘Ermeni rozeti’ ile geldi, ‘evet’ verdi. Onu bırakın Enver ve Talat paşalar için, ‘katiller’ ifadesini kullandı. O Cem tarihini bilseydi, Talat Paşa’nın Ermeniler tarafından Berlin’de öldürülmesini, Turan ülküsüyle, Moskof kurşunuyla Enver Paşa’nın şehit edildiğini bilseydi, bu ifadeleri kullanmazdı. Tarihinizi bilmezseniz olmaz! Atatürk mü? Atatürk bizim olmazsa olmazımızdır. Atatürk ilke ve inkılapları bizim ve sizlerin vazgeçilmezi olacak. Atatürk’ü itibarsızlaştırılmaya çalışmanın bir anlamı yok. Bu millet Atatürk’ü sever, yolundan da sapmaz. Bunu herkes böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler tek tek kürsüye davet edildi. Okulu ilçeye kazandıran Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, okul yönetimi tarafından çiçek takdim edildi. Öğrenciler arasında bayrak devir teslim töreni yapıldı. Program pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır